Tsuyuhikari Oolong 50g

Kód: 35-DARKOOLONG
Neohodnoceno
290 Kč
Skladem

Popis dovozce: Čajové lístky jsou pečlivě pěstovány na chladných čajových plantážích odolných vůči hmyzu, v horách v nadmořské výšce 300 až 500 m. v horách Hamamatsu (v okresech Isagawa, Haruno-cho, Tenryu-ku, Hamamatsu-shi, v Shizuoce).  Jedná se o jedinou původní varietu odrůdy zvané „Tsuyu Hikari“, kterou pěstuje Takeshi Suzuki, zemědělec, který se specializuje na pěstování čaje v oblasti Isagawa. Při pěstování nejsou používány žádné pesticidy ani chemická hnojiva.

Jelikož tento kultivar je odolnější vůči chladnému počasí a vykazuje i velkou vitalitu a vyšší výnos, než je tomu u nejrozšířenějšího kultivaru Yabukita, byly v roce 2001 vybrány nejlepší sazenice a od této doby začalo být jeho pěstování podporováno. Důvod, proč byl pojmenován Tsuyuhikari, je ten, že pochází z Asatsuyu a byla zde naděje, že jeho použití v prefektuře Shizuoka přinese čajovému průmyslu světlou budoucnost (v japonštině znamená hikari - světlo, tsuyu - rosa). Tsuyuhikari (つ ゆ ひ か り) lze přeložit jako „rosné světlo“ nebo také "malé třpytivé kapky rosy na čajových listech". I když se jedná, z hlediska celkově obdělávané plochy, o stále vzácný kultivar, v prefektuře Shizuoka je stále populárnější. Často se používá pro výrobu čaje Sencha a Oolong. Kultivar Tsuyuhikari má rovněž vyšší sladkost než jeho predchůdce Koshun. 

Tsuyuhikari Oolong byl vytvořen se stejným cílem, jako u odrůdy Koshun, přiblížit se k chuti čaje "Oriental Beauty". „Oriental Beauty“ je zázračným čajem, který vznikl tajemstvím přírody a to tím, že čajové lístky samy produkují sladké a osvěžující vonné složky, když se snaží uzdravit se ze stresu poté, když jsou čajové lístky nakousány hmyzem zvaným "Jassid" (malou cikádou - Zeleným křískem.)

Tsuyuhikari oolong má červeno-světle modrou barvu typickou spíše pro černé čaje, avšak se sladkou a elegantní vůní a jedinečnou muškátovou příchutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původ: Isagawa, Shizouka, Japonsko
Zpracování: Tmavý oolong
Sklizeň: 2020
Kultivar: Tsuyuhikari
Dovozce:  logo NAGOMI

 

Příprava:

Vícenálev: 4 g / 100 ml, 85 – 95 °C 30, 20, 20, 30 s
Jednonálev do testru: 2 g / 150 ml, 100 °C  5 min.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: TEA SAMPLES - IMPERIUM OF TEA
Hmotnost: 50g

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení